diagnostyka

PAKIET DLA KOBIET

 

MG ZDROWIE

PAKIET DLA KOBIET

e-Pakiet dla kobiet został skonstruowany tak, aby zawarte w nim badania w sposób kompleksowy pomogły w ocenie stanu zdrowia kobiety w każdym wieku.

Morfologia krwi to podstawowe badanie, które kontroluje ogólną kondycję organizmu i układu krwionośnego, natomiast wyniki lipidogramu służą określeniu poziomu ryzyka chorób sercowo – naczyniowych np. miażdżycy. Za niezależny czynnik ryzyka chorób sercowo-naczyniowych uznaje się także zamieszczony w pakiecie kwas moczowy, którego pomiar stężenia stosuje się ponadto w diagnostyce dny moczanowej, będącej częstą przyczyną bólu stawów.

 

Oznaczenie stężenia glukozy wykorzystuje się w diagnozowaniu zaburzeń metabolizmu węglowodanów (cukrów) czyli cukrzycy, natomiast ALT i GGTP są parametrami przydatnymi w ocenie pracy przewodu pokarmowego, konkretnie trzustki, wątroby i dróg żółciowych.

 

Pracę nerek kontroluje się za pomocą stężenia kreatyniny we krwi i ogólnego badania moczu, umożliwiającego również wstępne rozpoznanie często występujących wśród kobiet dolegliwości – bakteriurii/zakażenia układu moczowego. Markerem stanu zapalnego, głównie pochodzenia bakteryjnego jest CRP. Jego podwyższoną wartość obserwuje się również w chorobach autoimmunizacyjnych oraz schorzeniach o charakterze zapalnym o etiologii innej niż bakteryjna. Aktywny stan zapalny może być przyczyną wzrostu stężenia fibrynogenu, którego oznaczenie przydatne jest ponadto w diagnostyce zaburzeń funkcji wątroby, podejrzeniu zakrzepicy żylnej i zatorowości. Czynnikiem regulującym krzepliwość krwi jest zawarty w pakiecie magnez, któremu przypisuje się istotną rolę w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia tętniczego krwi, w procesie skurczu mięśni i w regulowaniu pracy przytarczyc – gruczołów odpowiedzialnych w organizmie za gospodarkę wapnia.

 

Witamina D to parametr co raz częściej oznaczany w diagnostyce zaburzeń odporności i schorzeń o podłożu zapalnym lub autoimmunizacyjnym. To również uznany wskaźnik gospodarki wapniowo – fosforanowej i obrotu kostnego, ważny element diagnostyki osteoporozy, rozwijającej się w następstwie wygaszania czynności hormonalnej jajników (menopauzy).

 

Testem oceniającym czynność jajników jest pomiar stężenia hormonu FSH (Uwaga – pobranie krwi między 1-3 dniem cyklu). Jego wzrastające w czasie wartości są interpretowane jako obniżenie rezerwy jajnikowej, zmniejszone szanse na zajście w ciążę, oraz zbliżanie się kobiety do okresu menopauzy. Uzupełnieniem powyższych badań jest pomiar stężenia TSH, hormonu regulującego pracę tarczycy, czyli gruczołu wpływającego na regularność cykli miesięcznych, tempo metabolizmu, stabilność masy ciała, wygląd skóry i włosów, ale także psychiczne aspekty zdrowia kobiety.

 

Korzyści płynące z realizacji badań zwartych w pakiecie to przede wszystkim zwiększenie świadomości o stanie własnego zdrowia. Profilaktyczne wykonywanie badań laboratoryjnych umożliwia wychwycenie chorób jeszcze przed wystąpieniem doskwierających objawów klinicznych, co pozwala na właściwe reagowanie, podjęcie wczesnego leczenia, zahamowanie rozwoju choroby i skuteczne wyleczenie dolegliwości.

Cena: 320 złotych.

PRZYGOTOWANIA DO BADANIA

icon

Wysiłek i stres

Unikać poważnego wysiłku i stresu

icon

Rytm dobowy

Zmienność dobowa; zachowywać porę pobrania

icon

Głodzenie

Na czczo (13-14 h), o 7.00-10.00, ostatni posiłek poprzedniego dnia o 18.00, pić zwykłe ilości wody, przyjmować niezbędne lekarstwa

PAKIET ZAWIERA BADANIA

 • MORFOLOGIA KRWII

 • MOCZ – BADANIE OGÓLNE

 • FYBRYNOGEN

 • GLUKOZA

 • LIPIDOGRAM (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG)

 • ALT

 • GGTP

 • KREATYNINA

 • KWAS MOCZOWY

 • MAGNEZ

 • CRP

 • TSH

 • FSH

 • WITAMINA D METABOLIT 25

Szanowni Państwo

Przychodzimy z przykrą wiadomością. Ze względu na sytuację jesteśmy zmuszeni od jutra (t.j. 2022-12-01) zamknąć nasz zakład. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.